Lízatká na love

Cez sviatky sa Lízatká dostali do nového štádia – začínajú sa učiť loviť. Lovia všetko od mojej ruky až po ostatné kožúšky (ale chvostíky nelovia ani zďaleka tak ako Šintík a Ryšík 😀 ). Každú chvíľu cválajú za niektorým veľkým kožúškom a odvážne mu skáču na krk… k malej radosti Berušky, ktorá toto neznáša. Ale už som videla naháňať sa Lassinka s Morinkom (to by ste pozerali, tie pecky a odpichy nášho inak povestného pecivála!), Cicu s Felinkou, Morinko obchenduje okolo “veľkej mamy” Gayky, Bobík sa skamarátil s Ňusíkom a necháva si od neho vylizovať kožúšok (tú výsadu mala predtým len Gayka). Najmenej šťastní z vývoja sú Ryšík a Pupsinka. Pupsinka podozrievavo sleduje, ale ešte sa nezapája, Ryšík sa niekedy zapojí (hlavne pri hre o červenú bodku alebo perové mávatko), ale zjavne si je neistý pozíciou v svorke a je aj menej kontaktný ako obvykle.

Na pláne mám clicker (už pár dní ho mám “na pláne”, takže dúfam, že už sa preinkubujem konečne do realizačnej fázy). Mlsiny nakúpené, začnem kondicionovať, hoci všetko, čo ich chcem naučiť, už dávno ovládajú – len sa rozhodli neriadiť sa tým! 😆

Reklamy

4 thoughts on “Lízatká na love

 1. Tina píše:

  Co je clicker? Teda co s nim planujes?

  • Sun Belangelo píše:

   Clicker je klikátko, ktoré pre zviera (najčastejšie pre psa) znamená potvrdenie “urobil si výborne”. Najprv ho nakondicionuješ, aby klikanie prijímal ako “mlsinu” (tým, že klikneš+dáš mlsinu), neskôr ho naučíš dotknúť sa ňufákom guličky na paličke (súčasť klickera) a potom používaš guličku na paličke a klikanie na to, aby si zviera viedla k tomu, čo má urobiť. Ja som v telke videla, ako mačku takto učili preskakovať zo stoličky na stoličku. Proste keď už má rutinu vytvorenú (klik=pochvala), keď ju vidíš robiť niečo, čo chceš, aby robila, klikneš. Takto sa naučí, čo je želateľné správanie. (A ROZHODNE to nebude pišanie po stenách 😉 .)

   • Tina píše:

    Iiii, to bude zabava! Budu sa zucastnovat klikacieho treningu vsetky kozusky?

   • Sun Belangelo píše:

    Začnem tými, ktorých zjavne nevyťažujem alebo majú problém s nedostatkom pozornosti: Lassinko, Ryšík, možno Cca, možno Felinka, asi Gayka. A dúfam, že morfogenetické pole sa postará, aby sa to prenieslo aj na ostatných. Okrem toho sme pred Vianocami kúpili trenažér na chodenie na ľudský záchodík, takže toto ma čaká tiež, ale asi až koncom januára, pretože začiatok vyzerá dosť nabitý.

Čo ty na to?

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Reklamy
%d bloggers like this: