Už vieme chodiť na záchodík (do maminej misky s granulami)

Dnes som prvýkrát počula Lízinku mňaukať. Asi to bol mňauk zo stresu, ale aspoň niečo. (Okrem toho, že potom vrčala a prskala za troch )

Ale postupne: V piatok sme si všimli, že má brucho, ako keby znova šla rodiť. Najprv sme spanikárili, že budeme volať veta, ale potom som si spomenula, že predsa začiatkom týždňa dostali druhé odčervenie, takže od parazitov to asi nebude. Neskôr som si uvedomila, že aby sme ochránili mačiatka, futrujeme Lízinke dvojnásobné množstvo potravy, ako by mačka jej veľkosti mala dostávať. Takže zjavne sme jej založili na “súdok”.

No tak sme začali postupne zoškrtávať porcie. Včera na večeru dostala len ako pre seba, ale v klietke má aj granule pre každý prípad – radšej nech je vypasená, akoby sa mala dokrmovať mačiatkami.

Granule sú v miske len o niečo väčšej ako mačiatka – takej tej od zmrzliny (menovite Mascarpone ). No a minule sme videli, že Felinka a Bobík sa tadiaľ špacírujú a učia sa v miske hrabkať. Ambala vyslovila ničím neodôvodnené a úplne monštrózna podozrenie, že jej tam chodia na záchod. Ale nič nesmrdelo, dosypali sme zožerkané granule a šlo sa ďalej.

No a dnes ráno miska vylízaná, granulí veľmi neubudlo, ale keď na mňa zamňaukala a videla som, ako potom hltavo žerká, tak som pre istotu skontrolovala misku s granulami – a Ambala mala pravdu… Rýchlo som vymenila misku za takú, kam sa celé mačiatko nevprace. To by malo pomôcť. Mačiatka môžu chodiť na záchodík spolu s maminou.

Keď misku Lízinka vylízala, zostali ešte zvyšky na stenách. Felinka a Beau pijú už vodičku, ale mamina papa im nevonia. Zato Morinko vodičku nepije, ale okamžite vopchal čumáčik do Lízinkinej misky a začal ju vylizovať!

Takže poznania dnešného rána:
1. Mačiatka vedia chodiť na záchodík (Morinka ešte musíme vyskúmať), len zatiaľ do nesprávnej misky.
2. Mačiatka by už vedeli samostatne piť mliečko.
3. Morinko je pripravený na odstávku, zjavne mu mäsitá strava hovorí viac ako mliečko.

A dnes majú Lízatká presne PÄŤ týždňov (teda, okolo obeda).

Reklamy

Čo ty na to?

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d bloggers like this: