Pochovávam Obiho

Boli sme u veterinárky nechať sa odčerviť. Lízinka bola ako medík, nechala sa hladkať a držkať a otvorila papuľku a bez protestov zhltla pilulku, len potom, keď zistila, ako (ne)chutí, zlostne zasyčala. Malinkatí dostali pastičku (ktorú dobre znechutene vypľúvali, ale nič im to nepomohlo, teta doktorka bola neoblomná). Teraz, keď ich vzala od Lízinky a Lízinka sa ani nezaháňala, ani nechniapala, mohla som si papuľky po čase obzrieť. Sú rozkošní. Beau (=Bobinko) dokonca dvakrát zazíval, čím dokonale zmäkčil srdce môjho kolegu tak, že teraz už ľahšie rozdýcha, že mačiatka zostávajú pri mne (dozvedel sa to pár minút predtým).

O dva týždne ideme na druhé odčervenie. To už asi dostanú aj svoje preukazíky, kožúšky huňaté.

S tetou doktorkou sme dohodli, že ich nebudem vážiť denne, ale len raz za týždeň, aby z toho nemala Lízinka také strašné nervy.

Keď som sa vrátila domov, šla som pochovať na záhradu Obiho hlávku. Ambala doniesla včera tri rovnaké mušličky, Castaneda dostal na hrobček kameň, čo som mu doniesla z posledného tréningu (pre Obiho ešte musím nejaký kameň pohľadať). Len červené klinčeky boli už odkvitnuté, a tak dostali každý po bielom klinčeku.

A ja idem revať.

P.S.: Joj, ešte jedna novinka, skoro som na ňu zabudla… Včera sme sa pri kŕmení s Ambalou prizerali, ako maličkí lozia po brlôžku. Doteraz to bolo tak, že sa plazili po brušku, ale včera už Mory a Beau začali telíčka zdvíhať zo zeme. Na Moryho bol smiešny pohľad, labušky sa mu triasli ako osiky, každú chvíľu sa kácal, ale už to pár sekúnd ustál! A o chvíľku Bobík tak isto. Len Bobíka je viac, bude mať väčší problém dostať celé to macaté telíčko do vzduchu… Vyzerá ako medveď, nie ako mača. Ktovie, s kým sa to Lízinka “spustila”…

Reklamy

Čo ty na to?

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d bloggers like this: