Lízatká: príchod Lízinky 7.6.2014

Toto je začiatok článkov o tom, ako Ambala našla mačičku Lízinku, chodila ju kŕmiť, Lízinka zmizla, po čase sa objavila znova a už mala veľké bruško a v ňom mačiatka… A tak sme sa dohodli, že ju Ambala odchytí, dočasne ju umiestnime u mňa na balkóne v karanténe, odrodíme ju, Ambala si Lízinku vezme k sebe a pre mačiatka nájdeme buď dobré domovy – alebo zostanú u mňa.

Pre Lízinku a jej Lízatká sme zriadili aj fejsbúkovú stránku, ale keďže ide o moje krstňa Lízinku a moje (pravdepodobne) najnovšie prírastky do rodiny, idem to nahodiť aj sem.

Ambala odchytila Lízinku ráno 7.7.2014. Chcela večer predtým, ale nepodarilo sa, takže na druhý deň ráno vyzbrojená trójskym koňom v podobe mačacieho žrádielka, prepravkou a uterákom urobila catnapping, natrepala za zvuku škrabancov a striekajúcej krvi Lízinku do prepravky, počkala, kým sa u nás v Dúbravke neotvorí veterina a tam sme sa stretli.

Teta doktorka pozrela Lízinku. Nebola ani začervená, ani zablšená, ušká čisté, očká čisté, brucho ako balón, až sme sa báli, aby nezačala rodiť už cestou ku mne domov. Lízinka vyzerá krehko a útlučko ako mačiatko a tak sme mysleli, že to budú jej prvé mláďatká, ale teta doktorka povedala, že má možno aj dva roky, že mladé už mala a že jej chýbajú spodné zúbky. Že raz pochopíme, prečo, to sme vtedy ešte netušili – ale Lízinka je evidentne “kung-fu cica” 😉 .

Založili sme jej preukaz a odniesli sme ju domov. Na balkóne sme postavili klietku a takto vyzerali Lízinkine prvé kroky…

V ten deň bol náramný hic, takže nielen Lízinka, ale aj my s Ambalou sme mali dosť, ale predsa sme sa len vybrali do miestneho PetShopu a dokúpili sme “zariadenie” – košík na ležkanie a pre drobcov kratzbaumík na lozenie, až raz nejakí budú.

Bolo 7. 6. 2014.

Reklamy

Čo ty na to?

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

Reklamy
%d bloggers like this: