Už nám kočky nehovoria vôbec nič :-( :-D

Tak, už máme kastráciu za sebou. Ráno sme šli traja k veterinárovi: Lassinko na preočkovanie, Šintík a Ryšík na kastráciu. Najväčší cirkus robil Lassinko, ale potom dostal injekciu bez toho, že by bol musel vyliezť z búdky, takže už je geroj. 😛 Schudol; kedysi vážil 4,2 kg, po renálnej diéte 4,1 kg a teraz som mu navážila len 3,9 kg. Musím ho začať vykrmovať.

Šintík váži 2,3 kg, Ryšík 2,1 kg a sú rovnako veľkí. Včera som zistila, že Šinťo už začína byť dobre živený 😉 – a dnes sa to ukázalo pri kastrácii. Chúďatko malé, nakoniec musel veľkú narkózu, pretože jeden semenník mal vlezený do bruška, takže ho museli vážne rezať. Keď som si ho bola vyzdvihnúť, ešte ani hlavičku nedvíhal; teraz sa už špacíruje, ale nohy určujú, kam pôjde. Je zvláštne, ako tomu najúbohejšiemu sa veci vždy skomplikujú. Ale kožúšok už má nádherne hebký ako kedysi. 🙂

Ryšík bol bezproblémový a síce labky tiež chodia všelijako, ale už je celkom pozornosťou medzi živými a protestuje, keď ho oddelím od ostatných.

Dala som ich do klietky a klietku som rozdelila na dve časti, pretože oni by si navzájom zaručene lízali rany. Pre Berušku nastáva teraz krušné obdobie, lebo je vyhostená zo svojej klietky, ale dúfam, že len do piatka. V piatok ideme na kontrolu.

Šintík dostal pilulky proti opuchaniu, aby sa mu rana rýchlo hojila. Už aj objavil štyri zatúlané granulky, čo nespapal včera, takže už má plnšie bruško a vyzerá živšie.

Moje drobce. Dúfam, že v piatok bude všetko tip-top.

Reklamy

3 thoughts on “Už nám kočky nehovoria vôbec nič :-( :-D

 1. ambala píše:

  prajem Šintíkovi aj Ryškovi rychlu rekonvalescenciu 🙂

 2. matrioshka píše:

  skore uzdravenie. inak to aj Kubko mal to vajco v bruchu. Lebo mal pruh ked sa narodil a nemohlo mu zist namiesto same.

 3. oli píše:

  drzim pabky, aby bolo vsetko ok
  o

Čo ty na to?

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

Reklamy
%d bloggers like this: