Mačička-výmyselník :-)

Z dnešného kŕmenia mám nádherný zážitok. Mačičky navykám žerkať z vlastnej misky a nesťahovať sa do misiek iných, kým od nich už oni neodišli. So striedavým úspechom, ale už sa to dostalo až po Ňusa. Ňusík už vie, že potrebuje počkať, než sa cudzia miska uvoľní. Robí to tak “nenápadne” ako Beruška – začne žerkajúceho oňuchávať, sadne si mu dobreže nie ne chvostík a takto sa ho snaží vypudiť od misky. A ja dávam pozor, aby sa to nedialo. 😉

Aj dnes. Beruška žerká, ale vytiahla si z misky nejaký väčší kus a na linoleu sa ho snaží “naporcovať” na veľkosť vhodnú do čiernej mačacej papuľky. Ňusík už vylízal svoju misku, zbadal Berušku a povedal si “veď už nemá ňufák v miske” a ženie sa do jej misky. Jemne ho rukou zatlačím. Skúsi to z opačného konca, potom pochopí, že sa tak ľahko svojej dozornej úlohy nevzdám, a spôsobne si ľahne pri Beruške a čaká, až ona dožerká.

Beruška sa vráti k miske, ale na linoleu po nej zostalo pár nespapaných kúskov. Odrazu Ňusík pomaly natiahne labku, zaloví, jeden z nich si pritiahne a zožerká ho. A potom na mňa prefíkane pozrie: “aha, ako som tie tvoje pravidlá okabátil!”

😀 No a potom sa hnevajte. 😀 😀 😀

Reklamy

Čo ty na to?

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d bloggers like this: